Tıklayın Arayalım

Uluslararası Akademik Sınavlar

IELTS Nedir?

IELTS, Akademik, Genel ve UKVI olarak üç farklı kategoriden oluşan, İngilizce'nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. Akademik modülü, üniversite veya yüksek lisans eğitimine devam edebilmek veya üniversitelerin hazırlık sınıflarının ilk yılından muaf olmak isteyenler, IELTS Genel modülü ise eğitim sektörü dışındaki alanlarda İngilizce seviyesini kullanmak isteyenler için hazırlanmıştır. IELTS UKVI ise İngiltere’de ikamet etmek isteyen kişilerin alması gereken sınavdır.

IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.

IELTS’e Dilko Teach+ ile Hazırlanın

DİLKO Kadıköy olarak birçok öğrencimizi hedeflerine ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz. İngilizce eğitiminde çağın gereksinimlerini öğrencilerimiz için tespit ediyor, günümüz teknolojisinden faydalanarak eğitimi hayatın bir parçası kılıyoruz. Eğitimin sınıf içinde sınırlanmadığı, teknolojinin olduğu her yere kolaylıkla taşındığı, öğrencimizin durumunun sürekli incelenerek yönlendirilmesi fırsatının sağlandığı Dilko Teach+ Sistemimiz ile öğrencilerimize IELTS sürecinde 100 saatlik eğitim sağlanır. TOEFL’dan farklı olarak IELTS bilgisayar tabanlı değildir. Öğrencilerimiz, talepleri doğrultusunda 6 adet birebir deneme sınavına girebilirler. İhtiyaca göre alanında uzman yabancı ve Türk hocalarla devam eden programda; Listening, Reading, Writing ve Speaking alanlarında eşit dağılımlı eğitim verilir. Dilko Teach+ Online Sistemleri üzerinden ders ve soru çözümlerinin bulunduğu video anlatımları ve testlere istedikleri zaman, istedikleri yerden ulaşabilen öğrencilerimizin IELTS hazırlıkları DİLKO IELTS Pack kaynakları ile sürdürülür. IELTS kursu'muzda, sınıf içi eğitime ek olarak özel ders seçeneğiniz de bulunmaktadır.

IELTS Kursu Dilko Teach+ Programı

Yüz yüze eğitim: 80 Saat
Deneme Sınavları: 6 Adet
Tercihli Dilko Teach+ Eğitimi: 4 Saat (tanıtım video) / 16 Saat (çözüm video)

Kadıköy IELTS kursu ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye, şubemizden ulaşabilirsiniz.